Květen 2011

Aktualizace Galerie/Rukodělné činnosti - sekce Naušnice

26. května 2011 v 14:50 | pestas |  Aktuality
Dnes byly přidané dvoje naušnice. Jedny žluté a druhé letně beruškové třeba pro malé princezničky:)


Aktualizace sekce Myšlenky a postřehy

16. května 2011 v 20:23 | pestas |  Aktuality
V této sekci přibyl příběh, "Stačí 5 minut ke štěstí?", jednoho slutečného dne. Snad se bude líbit.


Stačí 5 minut ke štěstí?

16. května 2011 v 20:21 | pestas |  Myšlenky a postřehy
Moje odpověď na tuto otázku je ANO. Jak je to možné? Stačí setkání s milou osobou po dlouhé době a ke všemu úplně nečekané. To nečekané je hodně důležité slovo. A možná ani netrvalo 5 minut, ale přesná délka není důležitá.
Jedu takhle, docela dost zamyšlená a oěšená věcmi, na eskalátorech při přestupu na Florenci, předcházejí mě spěchající lidé, kterým nevěnuji pozornost, jelikož je to běžné, když tu najednou mě něco přiměje se zaměřit na osobu, která mě minula. Pravda, už je o několik schodů níže, ale i tak se zadívám. Vidím temeno hlavy a přijde mi známé, známé se mi zdá i držení těla a způsob chůze, ale váchám. Byla by to moc velká náhoda potkat osobu, se kterou se už šíleně dlouho snažíme domluvit na setkání. Něco ve mě mi ale říká, ať se za ním vydám a ověřím si, že je to opravdu on. Sbíhám tedy se všemi věcmi zbytek jezdících schodů, proklusávám mezi davy lidí a tašky mi slušně pochyb komplikují. Snaším se do nikoho nevrazit a přitom ho nespustit z očí, bojím se, že už bych onu hlavu mezi lidmi nenalezla. Zdá se téměř nemožné ho dohnat.
Doběhnu na horní kraj pevných schodů, on už je pod nimi. Nezbývá než na něj zkusit zavolat. Je to jediná možnost, jak se s ním setkat, jelikož už jsem si na 100% jistá, že je to on. Vytáhnu tedy sluchátko z uší - to proto, abych věděla, ajk hlasitě volám a vyřknu jeho jméno. Otočí se a hledá zdroj zvuku. Mávám, abych mu usnadnila hledání a pro kolemjdoucí musím vypadat jako cvok. Zářím jako sluníčko, i on se usmívá. Jeho krásný úsměv mě nikdy nepřestane fascinovat. Sbíhám těch pár schodů co nás dělí a padnu do jeho objetí. Po rychlém přivítání zjišťujeme, že jedeme stejným směrem. Jaké je ale mé zklamání, když zjistím, že spolu jedem jen jednu stanici. Chvíli čekáme, než přijede metro, a tak si v rychlosti sdělujeme novinky. Zjišťujeme také, že se nám ještě pěkných pár měsíců nepodaří sejít se na déle.
Metro zastavuje, rychlá pusa na rozlooučení a je pryč. Je mi trochu smutno, že jsme neměli společnou cestu delší, ale pocit štěstí z nečekaného setkání je silnější. Toto krátké setkání bylo jako pohlazení, pohlazení po duši, které zahřeje u srdce.
Děkuji Bohu za těch pár minut, co nám dal a věřím, že až nastane správný čas, věnuje nám vzácného času víc...

Aktualizace Galerie - nová podsložka

11. května 2011 v 13:59 | pestas |  Aktuality
Dnes v byla do Galerie přidána nová podsložka jménem Soví sbírka. Zde budou postupně přibývat sovy z mé sbírky. Může se stát, že se nejaká sova objeví 2x, ale není to, že bych sem vložila stejnou fotografii, ale sovu opravdu 2x vlastním:)
Snad se i vám moje úlovky budou líbit.