Srpen 2012

Aktualizace Galerie sekce Malba - Svatební strom

23. srpna 2012 v 17:26 | pestas |  Aktuality
Dnes jsem do alba Malba přidala svatební strom, který jsem malovala na vlastní svatbu. Jde o malbu temperou na plátně, na kterou pak každý svatební host otiskl svůj prst. Celý strom nakonec zalakuji a bude nám viset v ložnici jako památka. Písmo vypadá na fotce jako hnědé, ale je vínové, jelikož taková byla barva naší svatby. Vše je dělané ručně, a to i zmiňované písmo.
Snad se bude strom líbit a třeba tím i někoho inspiruji:)


Zakázka - malá změna

23. srpna 2012 v 14:36 | pestas |  Aktuality
Slečně se to nějak rozleželo v hlavě a volala mi, že by ráda jinou fotografii jako předlohu. Já se tedy s jejím výběrem moc neztotožňuji, ale důležité je, že se to líbí jí:) Takže aktuální fotka je nyní tato:Zakázka

21. srpna 2012 v 14:51 | pestas |  Aktuality
Kamarádka za mnou přišla s prosbou, zda bych jí nenamalovala obraz. A jaký? Jde o její portrét. Obraz chce darovat svému muži k narozeninám.
Chvíli jsem váhala a to z několika důvodů. Zaprvé čas a prostor... času málo, jelikož dojíždím do práce a dojízděním ztratím cca 2,5 hod. a místo - zatím nemám pořád žádné prostorné, světlem vyhovující a klidné místečko, kde bych třeba mohla i rozdělanou věc nechat a nemusela bych vše pořád sklízet a zase rozdělávat...
Ale nakonec jsem kývla, hlavně proto, že už jsem dlouho nic pořádného nemalovala a při posledním rychlém tvoření svatebního stromu jsem zjistila, jak moc mi to chybí...
No ale jak to udělat, když ona bydlí íékm ode mne? Pomohl kamarád fotoaparát. Přijela v neděli na návštěvu udělaly jsme pár fotek a pak si ona vybrala tu, co chce jako obraz. A teď zbývá už jen to nejtěžší:) Vyzvětšovat to na plátno, trefit podobu a namalovat:) Snad se vše podaří a v albu portéty ale i tady přímo u článku vám dám k nahlédnutí fotografii, ze které budu vycházet.


Výroba oblíbené hry

17. srpna 2012 v 16:02 | pestas |  Aktuality
Už jako dítě jsem s rodiči mnohokrát hrála hru Lovci pokladů. Je to taková nenáročná rodinná stolní hra, o 81 herních kartičkách, které na stole utvoří čtvercový herní plán. Jsou tam různé záludnosti, jako žralok, rejnok.... ale také užitečné bytosti jako mořská panna či Neptun. Ale hlavně jsou tam skryté poklady. Pohybem figurek z lodi do herního plánu a postupným otáčením karet se poklady objeví. Vyhrává ten, kdo nasyslí nejvíc penízků v nejvyšší hodnotě na svou loď.
Není to nijak těžká a ani speciální hra a je hodně stará, ale stále ji mám ráda.
Jenže jsem se odstěhovala, protože jsem se vdala a hra mi začala chybět... No co, půjčila jsem si ji od našich a začala vyrábět:) A tady v albu bude k vidění postup jejího vzniku:)


Jsem vdaná

1. srpna 2012 v 13:00 | pestas |  Něco málo o mně
Dne 21. 7. 2012 se mi splnil sen a stala jsem se mladou paní:) Náš den D proběhl na Červeném hrádku u Sedlčan a byl to naprosto nádherný den:)

Aktualizace Galerie sekce Rukodělné činnosti

1. srpna 2012 v 12:58 | pestas |  Aktuality
Tak jsem zase po dlouhé době nahrála alespoň jednu věcičku. Je to svatební dar pro mojí kamarádku. Jelikož už spolu bydlí dlouho, chtěli peněžní dary, ale nám se nechtělo jim dávat peníze jen tak v obálce jako každý. Dlouho jsem přemýšlela, hledala a nakonec na internetu našla inspiraci.
Vznikla tato "sbírka motýlů":) Nápad můj není, ale realizace ano. Peníze se nepoškodí, nic se nikde nestříhá a nelepí, jen obyčejný barevný papír. Na křídlech jsou bankovky na barevný papír jen položeny a lehce složeny do harmoniky. Tělíčko je jen bankovka srolovaná do ruličky a vše je spojeno tenkým drátkem. Bankovky se tedy dají pohodlně a bez poškození vyndat.
Rám, ač tak nevypadá je cca 5 cm hluboký. Použila jsem obyč papírovou krabici, ve které mi zrovna něco přišlo. Celou jí slepila a vyřízla dvě "okýnka" - čtverce o potřebném rozměru. Vnitřní část krabice je nabarvená hnědou temperou, zvenku je natřená bílým balakrylem a oblepená hnědou kobercovkou:)
Snad se bude líbit:)