Únor 2013

Nový příspěvek v Myšlenky a postřehy

28. února 2013 v 19:33 | pestas |  Aktuality
Tento příspěvek odhalí trochu z mého života.


Neodmyslitelný kousek mého života

28. února 2013 v 19:32 | pestas |  Myšlenky a postřehy
Nejlepší přítel, respektive přítelkyně... Tichá duše, která je tu vždy po mně a nevyžaduje nic zvláštního... A kdo to je? Plyšová slonice Bětka.
Dostala jsem jí ke svým 6. narozeninám a od té doby se stala mou součástí. Již 21 let zaujímá výsostné místo na mém polštáři a pořád je tu pro mě.
Za tu dlouhou dobu se mnou zažila snad všechno. Musela vyslechnout mraky nadávek, bolístek a stížností, vsákla hektolitry slz, mnohokrát prošla adrenalinovým sportem praní v pračce, každou noc mi alespoň nějaký čas vynahrazovala polštář, musela zaujmout místo postupně v pokojíku u rodičů, na koleji na VŠ, v baráku u tchýně a zatím poslední místo v naší garsonce.
I v současné době zaujímá místo na polovině mého polštáře a opět plní vzorně všechny své funkce a věřím, že tuto vrbu bude plnit, dokud bude držet pohromadě.
Už teď vím, že ač jsem dospělá a snad budu mít někdy i děti, Bětka vždy bude jen a jen moje.
Byl to ten nejlepší dárek na světě a život bez ní už si nedovedu představit.

Novinka na fotkách soví sbírky

3. února 2013 v 15:17 | pestas |  Aktuality
Mnoho lidí mi říkalo, že jim na fotkách soviček ze sbírky chybí nějaké měřítko. Dlouho jsem přemýšlela, co by bylo univerzální, tzn. jak pro malé tak pro velké sovy. Prozatím jsem zvolila krabičku od sirek. Možná časem u hodně malých soviček bude použita kostka cukru, to ještě uvidím.
Snad toto pomocné měřítko nebude rušit, ale pomůže představě o velikosti jedlotlivých kousků mé sbírky.