Květen 2013

Aktualizace galerie sekce Soví sbírka

25. května 2013 v 17:01 | pestas |  Aktuality
Dnes přidány fotky téměř do všech kategorií soví sbírky.


Staročeský jarmark v Kyjích 2013

25. května 2013 v 16:09 | pestas |  Aktuality
I letos jste mě mohli vidět na Staročeském jarmarku u Kyjského kostela, pokud jste sem 11. 5. zavítali.
Počasí nám tentokrát moc nepřálo, celé odpoledne propršelo a teplo také yrovna nebylo, ale i tak jsme si akci užili. Před deštěm nás ochránil zapůjčený zahradní stan a od zimy medovinka z nedalekého stánku.
U mého stánku jste si mohli vyzkoušet základy paličkování, podívat se, jak paličkuji já, vyrobit si pod mým vedením jednoduché korálkové naušnice nebo si již hotové naušnice a přívešky na mobil zakoupit.
Několik fotek z dění kolem našeho stánku najdete v galerii nebo na následujícím odkazu.


Iris folding

12. května 2013 v 14:32 | pestas |  Aktuality
Nedávno jsem díky jedné své tvořivé kamarádce narazila na techniku Iris folding. Kdo neví, o co jde, tak na netu je mnoho stránek tomu věnovaných. Já to tu napíšu jen velice stručně a nepřesně.
Jde o tvoření obrázků (které je pak možné použít třeba na výrobu přáníčka) z barevných proužků papíru, které jsou skládány dle určitého pořadí a tak tvoří zajímavé obrazce. Proužky se skládají do obrázku, který je vyříznutý do papíru a vzniklý prázdný tvar se zaplní právě těmi barevnými papíry a daným vzorem.
Na to, v jakém pořadí skládat proužky existují šablony, které je taktéž možno postahovat na netu. No a časem člověk začne zkoušet víc a víc a hledat třeba i nové postupy.
Já jsem konečně měla chvíli času (ale zas jen maličkou), abych to ozkoušela. V té chvíli jsem ale neměla nic než žlutý skicovní papír, čajové sáčky a lepidlo s nůžkami. Neměla jsem ani žádnou šablonu po ruce a nebyla ani možnost si ji vztisknout.
Vzniklo z toho červené srdce, které mám na odkazu níže. Je křivé, proužky nejsou rozprostřeny stejnoměrně, ale já byla ráda, že jsem si to konečně zkusila:)