Leden 2016

Aktualizace Čtenářské výzvy 2016

9. ledna 2016 v 10:48 | pestas |  Aktuality
Do Rubriky Čtenářská výzva 2016 jsem dnes přidala první dvě přečtené knihy.


2. kniha - Čtenářská výzva 2016

9. ledna 2016 v 10:47 | pestas |  Čtenářská výzva 2016
8. 1. 2016 jsem v nočních hodinách dočetla druhou knihu ze čtenářské výzvy od mé kamarádky. Tentokrát jsem splnila bod 14 - Kniha pro děti. Pro tuto část jsem zvolila Broučky od Jana Karafiáta a zavzpomínala na své dětství.
Kniha je to v závěru smutná, pro někoho až morbidní a někdo tvrdí, že není pro děti, tím jak je tam podávána smrt broučků bez obalu a na přímo.
Mě víc než toto vadilo časté opakování vět a někdy i celých odstavců. Co se týká podání smrti broučků, věřím, že mnoho dětí po správném vysvětlení to nebude brát až tak vážně a nabízí to možnost rodičům na toto téma s dětmi mluvit. Další možností je knihu číst bez konce a v nejhorším si závěr upravit dle svých potřeb a věku dětí.


1. kniha - Čtenařská výzva 2016

9. ledna 2016 v 10:41 | pestas |  Čtenářská výzva 2016
6. 1. 2016 jsem dočetla první knihu ze čtenářské výzvy. Splnila jsem bod 13 - Kniha o neexistujících bytostech.
Pro tento bod jsem si zvolila 5. knihu ze série Knižní pouta, kterou jsem začala číst v loňském roce.
Jedná se přesně o knihu Krevní pouta - Dluh krve a autorkou je Tanya Huff. Záměrně zde nebudu psát přesný obsah, abych těm, co tuto sérii čtou nebo se číst chystají neprozradila něco podstatného.
Neexistující bytosti jsou zde upíři a také duchové. Jedná se o detektivku okořeněnou právě upíry a duchy.
Upíři jsou v knize od prvního dílu, ale další bytosti se různě mění (démoni, vlkodlaci, oživlé mrtvoly, ...). Kniha mi přišla průměrná, kdybych ji měla hodnotit nezávisle na ostatních dílech. V porovnání s prvním dílem mi přijde lehce nadprůměrná. První díl mě málem odradil od dalšího čtení.


Aktualizace Rubrik

2. ledna 2016 v 15:29 | pestas |  Aktuality
Dnes jsem přidala novou rubriku Čtenářská výzva 2016.
V ní budu přidávat články ohledně přečtených knih z této výzvy, kterou si pro letošní rok sestavila má kamarádka a dala ji veřejně, aby se mohl přidat kdokoli. První článek obsahuje seznam 16 bodů, podle kterých je třeba knihy vybírat. Pokud se chcete přidat a jste knihomolové, kteří čtou všechny žánry a nebo chtějí vyzkoušet něco nového, neváhejte a jděte do toho také :)


Čtenářská výzva 2016

2. ledna 2016 v 15:21 | pestas |  Čtenářská výzva 2016
Jsem od dětství knihomol. Za dobu, co čtu jsem narazila jen na jedinou knihu, kterou jsem nedokázala dočíst až do konce. Neříkám, že se mi všechny přečtené knihy líbíly nebo že mě bavily, ale jen jedna byla pro mě opravdu nečitelná.
Proto, když si moje kamarádka sestavila svou čtenářskou výzvu a zveřejnila ji s dotazem, kdo se k ní přidá, neváhala jsem.
I když času na čtení při rodičovské dovolené je vlemi málo, jelikož ty vzácné chvíle klidu musím dělit mezi péči o domácnost, manžela a všechny své ostatní zájmy. Ale řekla jsem si, že když jsem loni stihla přečíst 20 knih během rodičáku, tak 16 by jich neměl být problém. Zaujalo mě i to, že jsou vlastně dané okruhy, ze kterých je třeba knihy vybírat. Co bod to jedna kniha. Nelze počítat jednu knihu na splnění více bodů, i když by jejich zadání odpovídala.
Pokud někdo bude mít chuť i čas, může se přidat a taktéž si výzvu zkusit splnit.
Vždy, když dočtu knihu podle výzvy, napíšu o ní krátký článek a třeba někoho inspiruji k jejímu přečtení.
Knihám zdar a nejen v roce 2016 :)