Prosinec 2016

Adventní kalendář pro dcerku

12. prosince 2016 v 8:15 | pestas |  Aktuality
Jelikož letos už je naše dcera ve věku, kdy z toho něco má, rozhodla jsem se ji vyrobit adventní kalendář.
Ten je složen z háčkovaných ponožek tří velikostí - 12 malých, 11 středních a jedna velká na Šťedrý den. Na jednotlivé ponožky jsem uháčkovala ještě číslice, jelikož jsem je nechtěla vyšívat či vyrábět z jiného materiálu.
Poslední věc, kterou bylo třeba vyrobit, byla konstrukce pro zavěšení ponožek. Ta byla ve tvaru zjednodušeného stromečku, kdy na "stojánku" je jméno naší dcery a na špici je hvězda. Celá konstrukce visí na zdi. Výrobu stromečku jsem kvůli nedostatku času nakonec přenechala svému muži. Použil smrkové stešní latě - jednu, která dělá kmen o síle 2 cm, šířce 4 cm a délce 120 cm a na "větve" lať o síle 1 cm a šířce 5 cm nařezanouna potřebné délky.
Místo hřebíčků či háčků jsme použili kancelářské špendlíky na nástěnky v zelené barvě. Hvězda je ze sololitové desky a je nastíkána zlatým lakem a následně ještě vrstvou stříbrných třpytek).
Jednotlivá patra stromkuse dají vysunout a stromek tak alespoň trochu složit.
Kalendář bude sloužit opakovaně několik let a Kačence se moc líbil. 1. 12. ráno byla moc překvapená, co se to na zdi objevilo a měla a stále má velikou radost.